PŘEDNOSTI RATANOVÉHO NÁBYTKU


Venkovní ratanový nábytek je velmi oblíbeným řešením venkovního posezení. Oproti klasickému dřevěnému nábytku je velmi lehký, takže se s ním dobře manipuluje a zároveň nepůsobí umělým dojmem.

Jako první je určitě na místě vysvětlit si rozdíl mezi umělým a přírodním ratanem. Hlavní rozdíl je bezpochyby v odolnosti. Jako každý přírodní materiál, tak i přírodní ratan potřebuje péči. Před sezónou je proto nutno jej otřít a ošetřit speciálním lakem na ratan. A na zimu je nezbytné ho uschovat. Přírodnímu ratanu vadí nestabilní a nízké teploty, proto nebude stačit na zimu pouze zakrýt, ale ukrýt jej na místo, kde bude mít stabilní teplotu a nepoškodí se. Oproti tomu umělý ratan tolik péče nevyžaduje. Je velmi odolný, nevadí mu vlhkost ani velké výkyvy teplot. Před sezónou jej stačí pouze otřít vlhkým hadříkem, v případě většího znečištění můžete použít i obyčejný saponát,. Pokud ale chcete mít jistotu a jeho životnost ještě prodloužit, doporučujeme při horších venkovních podmínkách nábytek přikrýt ochranným obalem.

Při výběru nového ratanového venkovního nábytku dbejte na sladění stávajícího vybavení terasy, zimní zahrady nebo jakéhokoliv prostoru, kam budete chtít ratanový nábytek umístit. I tyto prostory přece chceme mít hezky v souladu, i když se jedná třeba “jen“ o zahradu. Ve chvíli, kdy pořizujete veškeré vybavení nové, máte situaci o něco jednodušší. Ale myslete i na sladění nábytku i s podlahou nebo různými doplňky, které budou v okolí ratanového nábytku (květináče, dekorace, aj.). Pokud už nějaké venkovní vybavení máte, vyplatí se při výběru dalšího venkovního nábytku obezřetnost. Aby venkovní vybavení působilo na první pohled hezky a úpravě, musí být co nejvíce v harmonii s ostatními prvky. Není proto vhodné kombinovat například dřevěný stůl s ratanovými židlemi nebo ratanový stůl a hliníkové či plastové židle. Snažte se nově pořizovaný nábytek co nejvíc přizpůsobit stávajícímu. Nebo i stávající vyměnit za ratanový, protože jeho výhody jistě oceníte .

 

Umělý ratanový venkovní nábytek

Pokud nechcete investovat velké peníze, ale zároveň chcete mít funkční a hezky vypadající venkovní vybavení, určitě neuděláte chybu s umělým ratanovým venkovním nábytkem. Jeho cena je oproti přírodnímu znatelně nižší, ale i přesto má obrovské výhody. Většinu jsme už uvedli výše, ale není od věci si je zopakovat:

 

  • nižší cena než u přírodního ratanu

  • umělý ratan může být venku celoročně

  • není třeba pořizovat speciální ochranné přípravky

  • na očištění postačí voda a hadřík

  • neplesniví

  • na slunci nebledne

  • je takřka nezničitelný

 

Venkovní ratanový nábytek ale není nutné umisťovat pouze do zahrady, teras či pergol. Stejnou službu, jak funkční tak i designovou, Vám udělá i jinde. Jednou ze zmiňovaných je zimní zahrada. Vzhledem k tomu, že ratanový nábytek působí přirodním dojmem, i když se jedná o ratan umělý, skvěle doplní přírodní vzhled zimní zahrady. Použít jej ale můžeme i do vstupních místností, hal či komerčních prostor. Nebo zkrátka, kam se Vám zachce a kam se Vám ratanový nábytek bude hodit .

 

Na trhu je nepřeberné množství různých typů, dekorů a barev ratanového nábytku. A i u nás budete mít velký výběr. Nejedná se pouze o jednotlivé kusy nábytku, ale i o celé sestavy venkovního ratanového nábytku, kde v sestavě můžete zakoupit ratanové stoly, židle, křesla nebo i lehátka. Pokud ladíte venkovní prostor, jak se říká od nuly, sestavy pro Vás budou nejlepší volbou. Nemusíte řešit soulad s ostatním nábytkem či doplňkovými prvky a vše budete mít při jednom.

 

Závěrem připomínáme doporučení, které platí u jakéhokoliv nábytku a u venkovního ratanového nábytku také. Než budete nový venkovní nábytek pořizovat, důkladně změřte, jak velký prostor na nábytek máte. A ne jen na samotný ratanový nábytek, ale také je důležité zohlednit prostor okolo nábytku - místo mezi samotným nábytkem a také místo mezi samotnou pergolou, pokud není ohraničena zábradlím. Velikost sestavy volte také podle toho, k čemu bude primárně určena. Pokud nemáte velkou rodinu, ratanový venkovní nábytek budete využívat k občasnému kafíčku či přečtení dobré knihy a nemáte dostatek prostoru, volte spíše menší křesla či židle a k tomu vyhovující velikost stolu či stolku pro Vaše potřeby. Naopak, pokud Vám prostor dovolí a máte v úmyslu venkovní prostory využívat na grilování a setkání s přáteli, zvolte větší sestavu. Doporučujeme velký jídelní stůl, aby se v pohodlí mohla najíst celá rodina i přátelé. Dle velikosti stolu a počtu členů domácnosti se pak volí počet židlí nebo křesel, případně se lze poohlédnout po kombinaci venkovního ratanové sedací a jídelní soupravy.

V naší nabídce najdete velké množství zahradního nábytku. Vstup do nabídky ZDE

 

článek ID 24-M2-0502

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

 

 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží