VÝBĚR SPRÁVNÉHO KŘESLA


Rozhodli jste se pořídit nové křeslo a tápete s jeho výběrem? Pojďte si s námi probrat pár rad, které pomohou s výběrem toho správného křesla. Není křeslo jako křeslo a každý typ křesla se hodí k jinému účelu a do jiné části domova. Proto je hlavním kritériem pro výběr křesla vědět, kam křeslo umístíme a k čemu ho primárně budeme využívat.

Křeslo už dávno není jen dominantou obývacího pokoje. Jeho využití je univerzální. Stejnou službu jako v obývacím pokoji Vám správně vybrané křeslo udělá i v ložnici, dětském pokoji, předsíni, pokoji pro hosty, ale také v kanceláři nebo čekárně.

Co asi všichni od křesla očekáváme nejvíce je pohodlí. Není nic lepšího než si sednout do pohodlného křesla a přečíst si v klidu knihu nebo sledovat oblíbený pořad v televizi. Pohodlí u křesla určuje několik vlastností. První je rozhodně výška opěrky. Výška opěrky je určitě individuální podle každého z nás, každý má jiné preference. Obecně se dá říci, že vyšší opěrné části jsou pohodlnější, jelikož poskytují oporu nejen pro celou plochu zad, ale i hlavu a krk.

Křeslo s vyšší opěrkou je vhodnější do domáckého prostředí a je tedy vhodné ho volit spíše do obývacího pokoje, ložnice či dětského pokoje. Křesla s nižší opěrnou částí se zase budou hodit více do kanceláře nebo čekárny. U opěradla také zvažte, zda budete chtít kolmou opěrku nebo lehce do lehu. Záleží samozřejmě na osobních preferencích a také na použití. Například na čtení bude asi lepší kolmá opěrka, na odpočívání může být lehce do lehu.

Další vlastností je šířka samotné sedací části. Znovu se to bude odvíjet od místa umístění křesla a jeho použití. Pro pohodlí domova bude jistě lepší zvolit širší sedací část pro co největší komfort, samozřejmě v závislosti na velikosti osob, které budou křeslo využívat. Oproti tomu u křesel, kde se neočekává, že v nich strávíte několik hodin, volte užší sedací část. Může se znovu jednat o pracovní záležitosti, ale i například k jídelnímu stolu, kde bude třeba řešit i prostor.

Poslední, co bude hrát velkou roli v pohodlí, jsou područky. Ne všechna křesla područky mají a má to svůj význam. A opět se budeme vracet k samotnému umístění a použití. Při odpočinku budou područky vhodným doplňkem. Poskytnou oporu pro ruce a i ty se dočkají odpočinku. Naopak křeslo bez područek bychom opět volili k jídelnímu stolu, do pracovny nebo čekárny a to především z důvodu, že by zde mohli područky překážet - nejen kvůli umístnění křesla v prostoru nebo v závislosti na ostatní nábytek, ale i z důvodu Vašeho volného pohybu rukou.

 

Televizní křeslo, křeslo tzv. ušák, polohovatelné křeslo

Jak už první název napovídá, jedná se o velmi pohodlné druhy křesel, které mají největší uplatnění v obývacím pokoji, ložnici nebo dětském pokoji. Křeslo ušák je zřejmě jedno z nejpohodlnějších křesel. Bývá dostatečně prostorné jak na šířku sedáku, tak i na hloubku. Područky jsou u něj samozřejmostí a od většiny křesel se liší širokou opěrnou částí a to i zahnutím do boků. Nejenže je velmi komfortní a ideální na čtení knihy nebo sledování televize, je také desigovým kouskem.

Když už jsme u sledování televize, dalším super tipem je televizní křeslo. Televizní křesla jsou také jedny z nejpohodlnějších. Jsou navržena tak, abyste mohli v křesle strávit celý den u televize a bylo pro Vás stále komfortní, zpravidla má velmi silné polstrování, což zajišťuje dlouhodobou pohodu při sezení. Některé kousky mají i různé kapsy po stranách křesla k uschování například ovladačů nebo místo pro odložení nápojů. Pořídit můžete samostatné křeslo nebo i sety dvou až tří křesel a budete si tak moci užívat filmy s rodinou nebo přáteli. Hvězdou mezi našimi TV křesly je série HOLLYWOOD, na nabídku TV křesel se můžete podívat zde -  TV KŘESLA

Polohovatelná křesla jsou částečně podobná televizním křeslům. Jsou také velmi pohodlná a jak už název napovídá, jsou polohovatelná. Nejedná se pouze o polohování nohou, které se dá polohovat až do úplného lehu nohou, ale také o polohování opěrky. A to vše jednoduchým ovládáním. Říká se jim také křesla relaxační, takže během pár vteřin můžete jednoduchým pohybem přejít od čtení knihy nebo sledování filmu do odpočinkové pozice vleže.

 

Houpací křeslo

Dříve velmi oblíbený typ křesla a po krátké pauze se houpací křesla opět vrací do módy. Už se nejedná a ta nepohodlná, většinou ratanová křesla jako známe z dřívější doby. Naopak dnes jsou i tato křesla velmi pohodlná a vyráběna v moderním stylu. Proto se není třeba obávat, jelikož je na trhu tolik druhů houpacích či pohupovacích křesel, že jistě najdete ideální do vašeho interiéru. Jsou vhodné nejen k televizi, ale využijete například i pokud máte či čekáte přírůstek do rodiny. Na uspávání ideální kup a využijete ho i později. Věřte, že Vaše dítko bude houpací křeslo bavit ještě velmi dlouho. Oblíbeností nyní vedou houpací křesla SCNADINAVIA dostupná v sametovém nebo colin bouclé provedení.

 

Rozkládací křeslo

Rozkládací křeslo je ideální volbou do dětského pokoje nebo pokoje pro hosty. Nezabere moc místa a v případě potřeby z něj během chvilky vytvoříte spaní pro návštěvy. Šířku křesla volte podle očekávaného počtu osob a samozřejmě podle prostoru v místnosti.

Křeslo – židle

Křeslo židle je poměrně nový pojem. Nicméně o takovou novinku se zase nejedná. Křesložidle se velmi hodí například do moderní jídelny. Jsou pohodlné, polstrované jako křesla, přitom mají vlastnosti jídelních židlí. Chybu s nimi neuděláte také v pracovním sektoru. Většina jsou velmi moderní designové kousky, které doladí čekárnu, konferenční místnost nebo samotnou pracovnu a přitom poskytnou pohodlné posezení pro návštěvy. U nás můžete vybírat z různých designů a materiálů, ať hledáte již minimalistické posezení nebo dominantní prvek interiéru. Křeslo-židle najdete zde - KŘESLO - ŽIDLE

 

Různé typy materiálů

Dále se zaměříme na materiál křesla. Na výběr je mnoho druhů materiálů a ne vždy záleží jen na vzhledu. Čalounění a veškeré potahové látky jsou sice příjemné na dotek a tvoří útulný dojem, jsou ale více náchylné k znečištění. Proto se více hodí do ložnice, do pokojů pro hosty nebo při opatrnosti do obývacího pokoje. Pokud se ani tak nechcete vzdát čalouněného křesla a bojíte se znečištění, zvolte speciální dobře omyvatelný materiál.

Naopak takové koženkové či kožené potahy jsou skvělé na údržbu. Stačí omýt vlhkým hadříkem, popřípadě lehce i saponátem a jsou opět jako nová. Tato křesla jsou ideální například do jídelny, kde je riziko znečištění několikanásobné než v jiných místnostech nebo také ve sdílených nebo reprezentativních prostorech.

 

Nabízíme Vám nepřeberné množství různých designů a materiálů, takže věříme, že když jste dočetli až sem, musíte už mít o výběru jasno .

U nás najdete v různých barevných provedeních křesla klasická, houpací, rozkládací, televizní, ušáky, křesla EGG i křesložidle.

Všechny typy křesel najdete ZDEčlánek ID 24-M3-1305

Věříme, že Vám tento článek pomohl, ale pokud potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vás s výběrem pomůžeme.

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží