VÝBĚR NÁBYTKU DO PŘESÍNĚ


Předsíň je ve většině případů první místnost, do které vstoupíte, ať už Vy nebo Vaše návštěva. Je to tedy první dojem, který z Vašeho bytu či domu budete mít, proto není radno tuto místnost podceňovat, i když v ní budete trávit nejspíš nejméně času z celého domova.

Pojďme se tedy podívat na jednotlivé vybavení předsíně.

  • Věšák

U věšáků je k dostání velké množství typů, výběr se tedy bude řídit osobními preferencemi a také hlavně prostorem, kterým disponujete. V menším prostoru udělá skvělou službu nástěnný věšák, věšáková stěna nebo věšákový panel. Všechny tyto typy věšáků ušetří místo a zároveň poskytnou prostor k zavěšení Vašich svršků. Můžete vybírat z různých variací na nástěnné věšáky. V nabídce jsou klasické nástěnné věšáky nebo také věšáky s poličkou, čímž vzniká další malý úložný prostor pro drobnosti jako je kabelka, klíče, apod. Stejně tak je tomu i u věšákových stěn a panelů. Ty můžeme najít v kombinaci se zrcadlem nebo také s horní skříňkou, která je skvělým řesením v menších předsíních. Oproti tomu klasické stojací věšáky jsou optimální volbou ve chvíli, kdy máte k dispozici větší předsíň. Klasický stojací věšák může dotvořit design Vaší předsíně a přinese zároveň dost prostoru k pověšení Vašich svršků.

V dnešní době už se nejedná pouze o obyčejné dřevěné věšáky, které jsou pouze funkční, ale o krásné designové kousky.

  • Botník

U výběru botníku bude hlavní zohlednit počet osob v domácnosti. A také jaké generace. Podle počtu osob budeme volit velikost botníku. Je třeba počítat s tím, že každý člen může mít zhruba minimálně tři páry bot. A to jsme samozřejmě ještě při zemi . Pak je také k zamyšlení, zda zvolit botník otevřený či zavřený. Zavřený botník působí v místnosti minimalistickým dojmem a celá místnost působí více uklizená. Otevřený botník má pak zase výhodu, že hned vidíte všechny boty, takže sáhnete a jdete. Další vlastností botníku může být i sedací část. Zde se dostáváme ke složení domácnosti podle generace. Pokud s námi obývá domov starší osoba, je dobré počítat s tím, že pro ni bude pohodlnější se u obouvání posadit. Proto je vhodné volit botník se sedací částí, jestliže nemáte dostatek místa na samostatnou lavici či stoličku. Pro starší osoby volte určitě vyšší botník se sedací částí. Pokud se ve Vaší domácnosti nachází malé děti, tak naopak volit nižší botník se sedákem. Některé tyto botníky se sedákem mají pod samotným sedákem také další úložný prostor. Pokud nemáte dostatek prostoru na botník se sedákem, ty totiž také neposkytují dostatek úložného místa pro boty, bude pro vás skvělou volbou botník s výklopnými dvířky. Ty disponují dostatkem místa pro boty, nejsou tolik hluboké, takže nezabírají moc místa a když zvolíte vysoký botník, jistě najdete místo pro všechny Vaše boty.

  • Předsíňové stěny – sestavy

Do větších předsíní jsou ideální volbou předsíňové sestavy. Za prvé nemusíte řešit ladění s ostatními prvky v předsíni a za druhé ušetříte čas s vybíráním i doručením. Předsíňové sestavy se ve většině případů skládají z botníku, věšáku (věšákové stěny) a šatní skříně. Kombinací je ale nespočet, přidávají se lavice, zrcadla, police či regály. Tyto sestavy jsou dohromady sladěné a stačí už pouze vybrat designově takovou, aby ladila s Vaší předsíní, výmalbou či podlahou nebo jakoukoliv dekorací v předsíni.

 

Při výběru vybavení předsíně vždy berte ohled na prostor, jaký máte k dispozici. Do malé předsíně je vhodné zvolit samostatné kusy nábytku – samozřejmě tak, aby byli v harmonii. Prostor poté působí mnohem vzdušněji a opticky větší. Do takové předsíně doporučujeme pořídit i větší zrcadlo umístěné proti světlu. Předsíň ještě více opticky zvětší a prosvětlí. Stejně tak to platí i o nábytku. Do menší předsíně volte světlejší barvu nábytku a stejně tak i barvu zdí, barvu koberce či jiných dekorací. Ve větší předsíni můžete více experimentovat. Jak už jsme psali výše, zde si můžete dovolit předsíňové sestavy a volit z nespočtu kombinací. Není třeba se omezovat pouze na botník a věšák. Ale když máte dostatek místa, jistě oceníte i šatní skříň v předsíni, lavici či křeslo, které usnadní zouvání a obouvání, popřípadě komodu na odkládání doplňků. Nebojte se předsíň i náležitě dekorovat. Určitě ji bude slušet květina či obraz. A vzhledem k tomu, že předsíň je poslední místnost před odchodem, jistě zde oceníte i hodiny.

V naší nabídce najdete velké množství nábytku do předsíně. Vstup do nabídky ZDEčlánek ID 24-M2-0402


 

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

 

 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží