VYBAVENÍ KOUPELNY


Výběr nábytku pro koupelnu zahrnuje několik důležitých faktorů, které byste měli zvážit, aby byla vaše koupelna funkční, zároveň sladěná a na pohled vkusná a využili jste veškerý prostor efektivně. Zde jsou některé základní tipy, které vám mohou pomoci.

Rozměr

Začněte měřením vaší koupelny. Zjistěte dostupný prostor pro umístění nábytku. Je důležité, aby nábytek neblokoval pohyb, dveře nebo vodovodní instalace. Stejně tak je důležitý prostor mezi samotným nábytkem a umyvadlem, vanou či sprchovým koutem. I přesto, že nábytek do koupelny by neměl být náchylný k poškození vodou, není vhodné ho mít v těsné blízkosti. Lepší je nechat mezi prvky alespoň malý prostor - usnadní to celkovou údržbu nábytku, ale i například podlahy a také si tím můžete prodloužit životnost nábytku, který bude lépe dýchat.

Využití prostoru

Přemýšlejte o tom, jaký nábytek skutečně potřebujete. Například, pokud máte málo úložného prostoru, můžete zvážit skříňky pod umyvadlo nebo nad ním pro uložení hygienických potřeb. Pokud máte velkou koupelnu, můžete zvážit větší kusy nábytku, jako je samostatná skříň nebo police. Ale i v případě menší koupelny existují takové kousky nábytku, které se dají využít i v menších prostorech. Jedním skvělým řešením je skříňka či regál nad pračku. Na podlaze nezabere vůbec žádné místo a přitom poskytne dostatek úložného prostoru. Dále se dají využít různé závěsné skříňky, poličky nebo regály.

Design

Zvažte styl vaší koupelny a jaký druh nábytku by se k němu nejlépe hodil. Můžete si vybrat mezi moderním, tradičním, minimalistickým nebo rustikálním stylem, v závislosti na celkovém designu vaší koupelny. Vyberte barvu a dekor nábytku, který se bude hodit k celkovému designu koupelny.

Materiál

Vybírejte nábytek vyrobený z materiálů odolných vůči vlhkosti a vodě, jako je voděodolná dřevotříska, laminát, sklo nebo nerezová ocel. To zajistí, že váš nábytek bude schopný dlouho odolávat vlhkému prostředí koupelny.

Koupelnové sestavy vs samostatný nábytek

Při výběru koupelnového nábytku můžete využít již “hotové“ koupelnové sestavy nebo sestavit nábytek podle vlastních představ a různě kombinovat.

Výhodou koupelnových sestav je bezesporu celkový dojem. Když se rozhodnete pořídit koupelnovou sestavu, nemusíte řešit, zda k sobě bude nábytek ladit a práci s výběrem máte zčásti hotovou. Stačí sladit samotný design sestavy se stávajícím vybavením koupelny jako je podlaha, barva a dekor dlaždic nebo výmalba. Důležité ale může být také harmonie se spotřebiči jako je pračka nebo sušička. I zde se pak mohou barvy mezi sebou bít a výsledný efekt nemusí být na pohled hezký.

Vždy dobře prostudujte, co je součástí koupelnové sestavy. Koupelnové sestavy nabízíme různorodé a obsahem se mohou lišit. Ve většině případů se jedná o umyvadlo, skříňku pod umyvadlo, závěsné či samostatně stojící skříňky a zrcadlo. Ne vždy je to ale podmínkou. U některých sestav není v ceně například umyvadlo, zrcadlo, nebo baterie k umyvadlu.

Nabídku koupelnových sestav najdete ZDE

Pokud už máte nějaký nábytek nebo jste se rozhodli nepořizovat sestavu, budete mít výběr malinko těžší, ale nic, co by se s Deflee.cz nedalo zvládnout. Jen je žádoucí pořádně projít veškeré dekory, barvy, detaily, zkrátka cokoliv, co by mohlo pokazit dojem moderní koupelny, kde bude vše hezky ladit.

Osvětlení

Ideální je mít v koupelně dva druhy osvětlení. Klasické stropní a jedno menší u zrcadla. Může být už zabudované v zrcadle nebo koupelnové skříňce se zrcadlem. Ale není to podmínkou, při vhodném výběru stropního osvětlení budete mít dostatek světla i tak. Vždy ale myslete na to, že do koupelny musí být speciální osvětlení. Světlo do koupelny musí splňovat stupeň krytí IP54, tzn. částečné krytí proti prachu a chráněno proti tryskající vodě.

Koupelnové doplňky

I doplňky do koupelny jsou velkým pomocníkem. Jeden už jsme zmínili výše a to regál nad pračku, který nabídne další odkládací prostor ve chvíli, kdy nemůžete pořídit například další skříňku, kterou byste potřebovali. Jeho rozměry sedí na klasický rozměr pračky nebo sušičky, nezabere žádný prostor na zemi a může disponovat až třemi poličkami.

Dalším nezbytným doplňkem je koš na špinavé prádlo. Ten by neměl v žádné koupelně chybět. Vybírat můžete podle Vašeho prostoru klasický prádelní koš nebo lepší variantu, kdy má koš více přihrádek. Ten oceníte například při dětech nebo více barevném oblečení, kdy si můžete oblečení rovnou roztřídit podle následného praní. Jestli nejste příznivci klasických háčků na ručníky a máte volný prostor, podívejte se na různé držáky na ručníky. Buď věšák, který je vhodný pro méně osob v domácnosti, nebo, pokud je Vás více, je ideální volba žebřík na ručníky. Poskytne místo pro více ručníků a dává jim i prostor pro lepší proschnutí.

Nemusí se ale jednat pouze o funkční dopňky. I koupelna si zaslouží trochu vyšperkovat. Nebojte se ozdobit koupelnu třeba květinou, ať už umělou nebo živou, samozřejmě podle světla v koupelně. To už samozřejmě záleží na Vašem vkusu. Velký výběr dekorací, které mohou být vhodné i do koupelny najdete ZDE

V kategorii koupelnový nábytek jsme pro vás připravili koupelnové sestavy, koupelnové desky, umyvadla, skříňky i koupelnové doplňky.

Celou nabídku si můžete prohlédnout  ZDE

článek ID 24-M4-1405

Věříme, že Vám tento článek pomohl, ale pokud potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vás s výběrem pomůžeme.
ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží