TIPY PRO SPRÁVNÝ VÝBĚR SKŘÍNĚ

Potřebujete poradit s výběrem nové šatní skříně nebo se jen ujistit, zda vybíráte tu správnou? Pojďme si pročíst pár rad, které Vám výběr šatní skříně ulehčí.

Rozměř skříně

Rozměr jistě patří mezi to nejdůležitější, co je třeba důkladně promyslet. Jak velký máte prostor pro šatní skříň? Kolik lidí ji bude využívat? To jsou základní otázky, které si položte při výběru skříně. Pokud Vám prostor dovolí, je samozřejmě nejlepší zvolit největší rozměr skříně. Úložný prostor se hodí vždy a na cokoliv. Pokud není dostatek prostoru do šířky, volte skříně co nejvyšší, klidně až ke stropu, tam zpravidla nikdy nepřekáží.

Při výběru šířky skříně vezměte v potaz místnost jako celek - musí zůstat dostatek prostoru na volný průchod a bezproblémové otevírání dveří. Též je třeba myslet na to, aby nedošlo k zákrytu zásuvek či vypínačů nebo vůbec k celkovému  zastínění pokoje šatní skříní.

Umístění skříně v blízkosti oken je nejméně vhodné, jelikož se můžete ochudit o přístup světla, případně pak řešit potíže s otevíráním oken či dveří.

Velikost skříně je dobré přizpůsobit počtu osobu, které ji budou využívat.

Každý potřebuje svůj vlastní prostor, tedy svou vlastní část skříně. O tom budeme psát více níže v části vnitřního řešení skříně.

 

Typy otevírání dveří

S rozměrem samotné šatní skříně se tak trochu pojí i typy otevírání dveří. Při klasickém otevírání, tvz. pantovém, bude třeba více myslet na celkový prostor okolo skříně. I když samotné dveře skříně nebudou stále otevřené a mohlo by se tak zdát, že se nestanou překážkou, tak při častém a dlouhodobém otevírání tento problém nastat může nebo zkrátka prostor opravdu nedovolí klasické pantové dveře, například v užších podlouhlých prostorech.

Oproti tomu skříně s posuvnými dveřmi se hodí do jakkoliv velkého či, chcete-li, malého prostoru. Jejich největší výhodou je právě úspora místa. Jednotlivá křídla skříně zajíždí za sebe a proto nikde křídla dveří nepřekážejí. Další jejich velkou výhodou je tichý chod. Posun dveří je velmi tichý, proto jsou super volbou do sdílených prostorů jako je třeba ložnice či dětský pokoj, kde může hrozit, že vzbudíte někoho, kdo by ještě rád spal. A jednou z posledních výhod, které budeme jmenovat, je snadné ovládání. Skříně s posuvnými dveřmi se dají doslova ovládat jedním prstem.

 

Se zrcadlem nebo bez

Skříně se zrcadlem doporučujeme především do prostor, kde potřebujeme ušetřit co nejvíce prostoru a samostatné zrcadlo by mohlo být už prvkem navíc. Ideální jsou tedy do vstupních hal nebo do předsíně, využijete je ale samozřejmě do jakékoliv místnosti, od ložnice, přes dětský pokoj či do samostatné šatny. U šatní skříně je vždy dobré mít zrcadlo poblíž. Skříň bez zrcadla bychom doporučili do místností, kde se nepřevlékáme nebo slouží k ukládání méně potřebných věcí, které nepotřebujeme každý den, například do technické místnosti.

 

Vnitřní uspořádání skříně

Vnitřní uspořádání skříně bude nejvíc záviset na Vašich osobních potřebách a také podle toho, zda budou skříň více využívat dospělé osoby či děti.

Pro děti bude ideálnějším řešením policová skříň, případně kombinovaná s možností zavěšení. Na police děti lépe dosáhnou a ukládání do polic je pro ně celkově snadnější. Prostor na zavěšení, alespoň částečný, je ale také potřeba, ať už na uložení zimních bund nebo v případě dívek šatů. Záleží také samozřejmě na věku a výšce dítěte.

U skříní pro dospělé doporučujeme určitě kombinovanou skříň nebo dvě menší skříně - jednu s policemi a druhou se závěsným sektorem. Policová skříň by měla mít určitou hloubku, aby se dalo oblečení uložit bez následného zmačkání. U skříně se zavěšením na ramínko nebo kombinovaných skříní se zaměřte na výšku samotného závěsného prostoru a volte dle Vašich potřeb.

Pokud bude závěsný prostor sloužit k ukládání kratších bund, mikin, kratších šatů, není třeba tolik prostoru na výšku a toto místo se dá využít k dalším policím nebo zásuvkám. Chcete-li ukládat dlouhé kabáty nebo šaty, zvolte co nejvyšší prostor pro minimalizaci rizika pomačkání oblečení.

 

Klasická nebo rohová skříň?

Rohová skříň je optimální volbou do menších místností a celkově prostor, kde je potřeba hlídat každý centimetr. Prakticky vyplní místo, které ve většině případů zůstane nevyužité a zároveň poskytne dostatek úložného prostoru. Rohové skříně často disponují šikovným vnitřním řešením a tak budete mít vše krásně po ruce. Klasické skříně jsou ideální ve chvíli, kdy pro Vás prostor není překážkou. Tyto skříně jsou velké, velmi prostorné a v kombinaci s posuvnými dveřmi elegantní volbou řešení úložného prostoru.

 

Materiál

U standardních skříní moc možností není. Buď vyberete skříň z masivního dřeva nebo z lamina.

Skříně vyrobené z lamina jsou jistě cenově přijatelnější volbou. Jejich výhodou je i hmotnost, kterou pocítíte při sestavování skříně i při případném stěhování. Nicméně nevýhodou je životnost a rychlejší opotřebení.

Oproti tomu skříň vyrobená z masivu Vám zaručí dlouhou životnost a bude stále ve skvělé kondici. Její nevýhodou je však vyšší pořizovací cena a hmotnost.

 

Nádstavce

Pokud máte atypicky vysoké stropy nebo se Vám nepodařilo sehnat skříň až ke stropu a stále potřebujete více úložného prostoru nebo pouze zaplnit volné místo nad skříňí, využijte nádstavců na skříně. Nezabírají žádnou plochu na zemi, což je obrovským přínosem a vzhledem k množství tvarů, barev a dekorů na trhu, skvěle doplní Vaši stávající skříň nebo komodu. Nádstavce můžete vybírat klasické zavřené, prosklené nebo jen policové a kombinovat, jak budete potřebovat.

 

Dále je v nabídce nespočet příslušenství a doplňků ke skříním, které dovedou Vaši skříň k dokonalosti.

Vybírat můžete z mnoha typů LED osvětlení, které je možné umístit do vnitřku skříně a usnadnit si tak výběr oblečení i za nepříznivého světla v místnosti nebo jen jako světelného pomocníka k zrcadlu.

Pokud zbylo vedle skříně alespoň trochu místa, doporučujeme pořídit i regál ke skříni. Prostoru nezabere tolik a je velkým pomocníkem. Regál ke skříni se dá se využít jako odkládací prostor pro šperky, brýle, zkrátka pro veškeré doplňky, které chcete mít rovnou po ruce a regály se dají doplnit i dekoracemi nebo kytičkou a krásně tak rozjasní místnost.

Stejně tak si můžete skříň jednoduše doplnit různými pomocníky jako například dodatečné police, zásuvky, úchytky podle Vašich představ nebo velmi oblíbené výsuvné věšáky.

 

Pestrou a zajímavou nabídku skříní a dalších úložných prostor najdete ZDE


článek ID 24-M3-2203

 

Věříme, že Vám tento článek pomohl, ale pokud potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vás s výběrem pomůžeme.


ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

 

 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží