NÁŠ DOMOV A KOBERCE

I pro výběr koberce jsme pro Vás připravili pár rad podle čeho se řídit a na co rozhodně nezapomínat. Vybrat koberec se může zdát jako jednoduchá věc, nicméně i zde čeká několik nástrah, které Vás mohou později nemile překvapit.

Jedná se především o umístění koberce do určitých místností. Začněme ložnicí, kde je výběr koberce nejjednodušší. Ložnice je nejméně zatěžovaná místnost, proto je zde největší prostor pro výběr koberce. V ložnici jde především o pohodlí, doporučujeme proto vybírat koberec s delším vlasem. Ten je sice náročnější na údržbu, ale jelikož v ložnici nehrozí tolik znečištění, nemusíte se této volby bát. Nejčastěji se do ložnice volí větší obdélníkový koberec, který se umístí k nohám postele nebo také můžete pořídit dva běhouny ke každému boku postele. Do ložnice jako místa klidu a odpočinku se obecně nedoporučují křiklavé, ostré barvy. Volte raději zemité barevné tóny, které Vás nebudou při odpočinku rozptylovat.

Do ložnice jsou vhodné i koberce SHAGGY, které jsou huňaté a měkoučké. Mají vysoký vlas a přidají místnosti hřejivou atmosféru. Tyto koberce jsou velmi pěkné a usnadní první ranní kroky cestou z postele.

Pokud vybíráte koberec do jídelny, kuchyně nebo do předsíně, vybírejte určitě koberec s nižším vlasem. Tyto koberce jsou mnohem jednodušší na údržbu než koberce se středním nebo vyšším vlasem. V těchto místnostech je největší riziko zašpinění, proto nepodceňte výběr. Počítejte s tím, že přijde chvíle, kdy nebude stačit pouze koberec vyluxovat, ale i důkladněji vyčistit. Když vyberete koberec s nízkým vlasem, ušetříte si tím čas při údržbě. Ať už do jídelny, kuchyně nebo předsíně, není úplně vhodné vybírat jednobarevné koberce. Zde můžete volit barevné, vzorované, různě tvarované, zkrátka podle libosti. Nejen, že budou ozdobou, ale také na nich není vidět i menší znečištění. Pokud Vás neláká experimentovat, je možnost vybrat koberec, který je možné vyprat v pračce.

Na řadě je dětský pokoj. Zde je výběr malinko složitější. Určitě chcete dětem dopřát pohodlí, ale také možnost, aby si mohli na koberci hrát. Nejlepším řešením je pořídit dva menší koberce. Na hraní je ideální koberec s nižším vlasem. Zaprvé hlavně kvůli údržbě. Děti můžou na koberci klidně i posvačit a dát koberec do původního stavu nezabere tolik času. A zadruhé na koberec s nízkým vlasem si můžou rozložit jakoukoliv hru, postavit autodráhu, zkrátka co je napadne a koberec jim nebude ve hře překážet. K posteli doporučujeme stejně jako v ložnici, koberec s vyšším vlasem. Nemůžete-li si například kvůli prostoru nebo z jiného důvodu dovolit dva koberce, vyberte střed. Koberec se středním vlasem, popřípadě koberec pratelný.

Další volbou při výběru koberce do dětského pokoje může být jeho motiv. Koberec tak můžete využít i po praktické stránce. Například koberce s herním motivem mají děti ve velké oblibě a koberec se stává součástí herny. Též jsou vhodné i koberce výukové, například s čísly či písmeny, kdy se děti zábavnou hrou zároveň vzdělávají.Jestli bude místem umístění obývací prostor, zvolte rozhodně koberec, který bude pohodlný, tudíž s vyšším vlasem. Nejčastěji se volí umístění pod konferenční stolek. Podle tvaru konferenčního stolku volte tvar koberce. Můžete zvolit kulatý, oválný, čtvercový nebo obdélníkový. Je lepší zvolit velikost koberce tak, aby byl o něco větší než konferenční stolek, kvůli celkovému dojmu. Barvy a vzory koberce vybírejte tak, aby ladil s celkovým vybavením obývacího prostoru.

Chcete si zútulnit balkon, terasu či pergolu? Dnes už je na trhu velké množství koberců do exteriérů, takže i Vaše venkovní prostory mohou působit velmi útulně a teple. Dostupné jsou ve všech možných velikostech a designech, proto výběr je už čistě na Vašich požadavcích. Venkovní koberce jsou z materiálů, které jsou velmi jednoduché na údržbu a z kvalitních materiálů, proto se nemusíte obávat ani deště. Venkovní koberec díky použitým materiálům a designům není problém při horších venkovních podmínkách dočasně využít třeba i jako koberec do předsíně.

V případě potřeby Vám s výběrem rádi pomůžeme!

V naší nabídce najdete kusové koberce kulaté, obdelníkové, hranaté, moderní, orientální, venkovní, pratelné, oboustranné, shaggy a koberce dětské. Vybírat můžete podle typu koberce nebo podle barvy.

V naší nabídce najdete obrovské množství koberců (téměř 9000 kousků). Vybírat můžete ZDE

článek ID 23-M-1911

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117  /   Po - Pá 10:00 - 15:00

 


0 kusů / 0

 DORUČENÍ DO VÁNOC

Děláme maximum, abychom zboží doručili řádně a ve sjednaném termínu. Doporučujeme však nečekat s objednávkou na poslední chvíli. Níže podrobné informace.


 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží