JAKOU ZVOLIT KUCHYŇSKOU LINKU

Ještě než se pustíte do samotného výběru nové kuchyně a jejího vybavení, promyslete pár důležitých, občas opomíjených bodů:

 

1. Jak často budete vařit? Máte raději teplou kuchyni nebo budete připravovat více studenou kuchyni?

2. Jak moc nakupujete dopředu? Nebo naopak nejste zvyklí vytvářet si velké zásoby potravin?

3. Jaké pomocníky v podobě spotřebičů v kuchyni budete opravdu využívat?

4. A samozřejmě nejdůležitější otázka - pro kolik strávníků budete průměrně v nové kuchyni vařit?

 

Podle počtu strávníků a hlavně podle Vašich možností v prostoru bude ideální výběr kuchyně podle velikosti. Pamatujte však, že úložného prostoru v kuchyni není nikdy dost a velikost pracovní desky ocení každý domácí kuchař.

 

Ať už máte menší kuchyni nebo kuchyňský kout v podlouhlém, užším tvaru, což se týká snad všech kuchyní v panelovém domě, budete zřejmě volit klasické rozložení kuchyňských skříněk vedle sebe. Volte tedy podle rozměrů. Do menší garsonky bude jistě stačit poohlédnout se po kuchyních v rozměru do 160 cm.

Pokud máte k dispozici větší místnost, volte co největší rozměr, který se Vám do prostoru vejde .

V naší nabídce jsou velmi rozmanité rozměry kuchyňských linek od již zmíněných 160 cm a méně až do kategorie 260 cm a výše.

 

Pokud nejste limitování úzkým nebo celkově malým prostorem a rádi byste velkou rohovou kuchyni, směle do toho. Jak už jsme psali, úložného prostoru není nikdy dost. A stejně to tak platí u kuchyně a i u pracovní kuchyňské desky je její velikost také velmi důležitá. Není ale podmínkou, že rohová kuchyně patří jen do větších prostor. Při správném výběru rozložení a velikosti udělá parádní službu i v menším prostoru. Výhodou rohové kuchyně je maximální využití prostoru právě včetně rohu. Rohovou kuchyni můžete tak umístit i do již zmiňované garsonky.

 

Při výběru kuchyně mějte vždy na paměti, že je ještě potřeba místo na nezbytné kuchyňské pomocníky a to spotřebiče. Mezi ty hlavní a nepostradatelné spotřebiče řadíme určitě lednici, troubu či varné desky. Běžnou součástí každé moderní kuchyně jsou však dnes již i mikrovlnky, myčky nádobí či jiné vestavné spotřebiče.

 

Pro někoho zase může být důležité mít v kuchyni i potravinovou skříň na ukládání zásob nebo třeba i servírovací či odkládací stolek. Všechny tyto pomocníky vezměte v potaz, ať je finální obrázek kuchyně v harmonii s Vašimi potřebami a požadavky.

 

Stejně tak jde i o plánovaní kuchyňského nábytku a spotřebičů v závislosti na odtoku a přítoku vody a zásuvek na spotřebiče a nejen ty již zmíněné, ale také ty, které nejsou tak často užívané – napříkad mixér, toastovač, kontaktní gril a mnoho dalších drobných pomocníků.

 

Rozložení kuchyňských skříněk také hraje velkou roli. Při volbě velikosti a počtu spodních skříněk myslete na to, že spodní skříňky Vám vlastně tvoří prostor pro pracovní kuchyňskou desku. A velká pracovní deska Vám ušetří dost času a nervů při přípravě nebo samotném vaření pokrmů.

 

Kuchyňský nábytek můžete pořídit jako celek, tedy veškeré spodní a horní skříňky včetně skříňky nad digestoř. Není to ale podmínkou. Kuchyňský nábytek si můžete i sami sestavit podle Vašich představ a možností, pokud se na to cítíte. Jen Vás v tomto případě čeká více měření a budete muset zapojit více představivosti.

 

Velký pozor dávejte při výběru nové kuchyně na to, že ne vždy je pracovní deska součástí vybrané kuchyně a proto je potřeba vybrat kuchyňskou desku samostatně. Pracovní deska je v kuchyni velmi důležitým prvkem, její výběr určitě nepodceňujte. Zaměřte se na co nejkvalitnější materiál, pokud chcete zaručit co nejdelší životnost kuchyňské desky.

Kvalitní pracovní deska Vám nejen dlouho vydrží, ale také ve skvělém stavu. Pracovní deska je velmi namáhaným kusem kuchyňského vybavení. Nejen, že čelí mastnotám, prachu a vodě, ale také občasným nešťastným setkáním s nožem či jinými ostrými předměty.

Taktéž pracovní kuchyňská deska dotváří samotný design kuchyňské sestavy. Soulad s barvou dvířek samotné kuchyně, s barvou spotřebičů, ale i barvou podlahy a případně zdí je proto nezbytný.

 

V neposlední řadě je design kuchyně. V dnešní době je většina kuchyní propojena s obývacím pokojem nebo jídelnou. Ale i ve chvíli, kdy tomu tak není a kuchyni máte jako samostatnou místnost, je dobré myslet na barvu jak samotných skříněk, pracovní desky, tak i samotných spotřebičů.

V případě, že máte kuchyni oddělenou a je samostatnou místností, je soulad jednodušší. To ale neznamená, že máte úplně vyhráno. I v případě oddělených místností musí kuchyně ladit minimálně s barvou či dekorem podlahy a stejně tak s výmalbou místnosti nebo tapetami.

Když se Vás týká druhá možnost, tedy máte kuchyňský prostor propojený s obývacím pokojem nebo jídelnou, popřípadě obojím, bude to vyžadovat více obezřetnosti při výběru kuchyňské sestavy. Nedoporučujeme zářivé, křiklavé a zkrátka dominantní barvy. Hůře se ladí s ostatními barvami a může to dopadnout vizuální katastrofou, pokud vše řádně nepromyslíte a nebudete případně zkoušet, jak by vše ladilo dohromady.

Nejideálnějším řešením jsou jemné zemité tóny. Tyto se velmi dobře ladí s ostatními barvami či různými dekory. V jednoduchosti je krása a tou se nikdy nic nezkazí.

Tím Vám nechceme říct, že každá kuchyně musí být bílá nebo béžová a bude to tak správně. Stačí se nechat inspirovat nebo si nechat poradit i s výběrem barvy v závislosti na Vaše dosavadní vybavení domácnosti.

 

Samozřejmě záleží vše na Vašich osobních preferencích a věříme, že dle našich rad a tipů zvládnete zařídit kuchyni, o jaké jste snili.

Pestrou a zajímavou nabídku kuchyňských linek a příslušenství najdete ZDE

 
článek ID 24-M3-2303

 

Věříme, že Vám tento článek pomohl, ale pokud potřebujete další informace, neváhejte se na nás obrátit, rádi Vás s výběrem pomůžeme.


ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117     Po - Pá 10:00 - 15:00


0 kusů / 0

 

 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží