DEFLEEPEDIA

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT

Připravili jsme pro Vás informace, které by mohly být přínosem při výběru nábytku a bytových doplňků. V případě zájmu o bližší či doplňující informace, případně interiérové poradenství, nás neváhejte kontaktovat, rádi Vám pomůžeme. Jsme tu pro Vás, nábytek je naším denním koníčkem a rádi se s Vámi podělíme o naše zkušenosti. Přejeme Vám hlavně poklidný výběr zboží a pokud se přidáte do DEFLEE rodiny, budeme potěšeni a určitě Vás nezklameme.

 

 

OBLÍBENÝ SHEESHAM

Indický palisandr neboli Sheesham, tato dřevina pochází z indického palisandru neboli Dalbergia Sisso, což je opadavý strom, na indickém subkontinentu lépe známý právě jako Sheesham. Má přirozenou odolnost vůči rozkladu, neohýbá se ani neštěpí, po vyleštění se krásně leskne a má hladký povrch. Každý kousek nábytku ze Sheeshamu má svou unikátní barvu, neboť vlákna jsou výrazná. Toto dřevo lze ručně voskovat, což zanechává hladký povrch. Jádro tohoto dřeva je velmi pevné a odolné vůči termitům. Sheesham si našel své uplatnění i ve stavebnictví, zdravotnictví, ale i také jako palivo pro svou vynikající výhřevnost. Sheesham získal mezinárodní pozornost především jako kvalitní dřevo pro nábytek, protože toto dřevo je velmi pevné a vydrží generace.

JEMNÁ AKÁCIE

Rod akácie zahrnuje asi 1200 až 1300 druhů. Je to druhý nejobsáhlejší rod bobovitých. Akácie jsou rozšířeny v tropech a subtropech po celém světě, zejména však na jižní polokouli. Je velmi trvanlivé a dobře opracovatelné, s úzkou bělavou bělí a zlatohnědým až načervenale hnědým jádrovým dřevem. Akácie mají poměrně mnohostranné využití. Různé druhy poskytují zejména trvanlivé dřevo, gumy, třísloviny a vonné extrakty. Mnohé druhy mají také využití v medicíně. Pěstují se i jako okrasné dřeviny. V kategorii ohrožených je vedeno celkem 9 druhů pocházejících z Austrálie, tropické Ameriky (zejména z Kuby) a Madagaskaru.

EXOTICKÝ TEAK

Teak je nejžádanější dříví pro výrobu nábytku, protože toto dřevo nevyžaduje prakticky žádnou následnou údržbu. Teakový nábytek neztrácí na své hodnotě ani po mnoha letech a lidově řečeno, mezi dřevem to je dokonalý držák. Teakové dřevo je rozšířené, ale Indonesie je největším producentem tohoto velmi kvalitního dřeva.  Kdo si zakoupí výrobek z tohoto dřeva, tak si může být jist, že mu bude sloužit po mnoho let. Produkty z teakového dřeva jsou cenově náročnější, ale cena odpovídá materiálu, kvalitě a především životnosti. Exotický neotřelý vzhled výrobků ze dřeviny teak však hovoří sám za sebe. 

BEZPEČNOSTNÍ TVRZENÉ SKLO

Bezpečnostní tvrzené sklo je velmi pevné a odolné proti úderům a nárazům. Značným násilím se dá ale rozbít vše, pokud tedy dojde k rozbití, tak o toto sklo se nelze pořezat, protože nevznikají ostré střepy, ale takzvané neostré plošky, o které se nelze poranit. Bezpečnostní tvrzené sklo, ze kterého je vyráběn nábytek, je tedy stejně bezpečné jako nábytek dřevěný. Údržba skleněného nábytku je běžná a nevyžaduje zvláštní péči. Pokud můžeme provést přirovnání, tak údržba skleněného nábytku je srovnatelná s nábytkem v lesku či vysokém lesku. Obavy ze skla nejsou na místě, je to bezpečný a velmi elegantní styl.

VĚČNÝ SKLOLAMINÁT

Sklolaminát je kompozitní materiál, tvořený skleněnými vlákny a vytvrzenou umělou pryskyřicí. Vyznačuje se velkou pevností, odolností vůči chemikáliím i počasí, nízkou hmotností i cenou a dobrými hygienickými vlastnostmi. Sklolaminátové výrobky i polotovary se vyrábějí natíráním nebo stříkáním pryskyřice do formy. Skelná vlákna se mohou na vrstvu pryskyřice přikládat ručně, obvykle jako tkanina, anebo mohou být krátká vlákna přimíšena přímo do pryskyřice.

 

 

Dekorů dřeva je značné množství, proto Vám na obrázku představujeme pouze některé z nich. Dekory lze vzájemně kombinovat, je však potřeba tuto volbu důkladně promyslet, neboť nevhodnou kombinací dekorů můžete interiér tzv. zadusit. Naopak vhodným sladěním dekorů vytvoříte elegantní dojem, který může vést až k působivému designu. Dekory mají své odstíny, proto například dekor BUK má několik povrchových úprav (buk přírodní, buk westfalen, buk bavaria, buk corvara). Výběr dekoru není jednoduchá záležitost, pakliže vybíráte do již vybaveného interiéru. V tomto případě je potřeba postupovat s velkou pečlivostí, protože nevhodným výběrem může nový a krásný kus nábytku ve stávajícím interiéru úplně zaniknout. A naopak, nový kousek nábytku či bytového doplňku může Váš interiér značně oživit a dodat mu naprosto nový nádech.

 

 

STYL SKANDINÁVSKÝ

Skandinávský styl  je retro styl v moderním pojetí, stále více oblíbený a žádaný. Byť uvádíme moderní pojetí, skandinávský styl je retro design a na tom nic nemění ani trend tohoto stylu.  Severská řada nábytku je typická svými tvary a šikmé, převážně masivní nohy jsou jejím specifikem. Desky výrobků jsou většinou vyrobeny z materiálu MDF a nohy z bukového, dubového či borového dřeva. Skandinávský styl je velmi typický a nezaměnitelný. Má své příznivce, ale i odpůrce, a jako se vším i tady platí, že každé oko má svého malíře. V naší nabídce naleznete stovky produktů v tomto stylu a to napříč celým sortimentem, včetně dekorací a svítidel.

STYL  ANTIK

Antik styl je současné pojetí stylového anglického nábytku. Typickým prvkem antik stylu jsou nepřehlédnutélně tvarované a prošité potahové látky s nýty. Základna produktů antik stylu je z masivního dřeva, nohy svým tvarem dodávají punc masivnosti a honosnosti. Tento styl působí dominantně a při troše fantazie Vás vrátí v čase zpět. Chcete-li se cítit jako hradní pán/í, pak je styl antik tím pravým řešením. U nás si můžete vybrat z výrobků ze syntetické kůže, pravé kůže nebo provedení  z mikrovlákna-vzhledu antique. V antik stylu Vám nabízíme celou řadu krásných výrobků v tomto stylu. 

 

STYL MODERNÍ

Moderní interiér by měl být jednoduchý, variabilní a elegantní. Pravdou však zůstává fakt, že pro každého moderní řešení znamená úplně něco jiného. Milovníkům moderních interiérů doporučujeme k dosažení elegantního efektu kombinovat co nejméně barev a povrchových úprav. Moderní efekt rozhodně nevytvoříte kombinací celoskleněného stolu s retro skříňkou skandinávského typu. Určitě je zajímavé spojení lesklých a matných povrchů a kombinace  designových či originálních prvků. V jednoduchosti je krása a tomu by měl odpovídat moderní interiér. Výše jsme se zmiňovali o volbě barev, i když doporučujeme s barvami šetřit, zajisté bude moderně působit jídelna s odlišnou barvou každé židle i jídelního stolu. Moderní trendy se mění, vkus každého z nás je rozdílný, proto obecně specifikovat moderní styl není snadné, protože barva, která je moderní letos, nebude moderní příští rok. Každopádně by měl moderní interiér obsahovat prvky posledních trendů a pro zachování moderního efektu doporučujeme s interiérem nestárnout, ale naopak jej pravidelně oživovat a zapomenout na retro, antik a severské prvky. Neznamená to však, že musíte každý rok měnit nábytek, bude plně postačující, když stávající interiér oživíte pravidelně moderní dekorací či menším kusem nábytku.

 

STYL ORIGINÁLNÍ

Originální interiér je odlišný od ostatních stylů, což napovídá samotný název. Milovníků originálních interiérů není mnoho. Vytvořit originální interiér vyžaduje odvahu, představivost a kreativitu. Originální prvky lze kombinovat  s jinými styly a ty pak mohou tvořit doplňek, který však dovede interiér do jiných výšin. Kdo se nebojí odlišnosti, pro toho jsou originální prvky tou správnou volbou. Originální interiér poznáte na první pohled, ohromí Vás netradiční kousky a již nebudete přemýšlet, v jakém stylu místnost je. V naší nabídce naleznete několik nádherných originálních produktů, které stojí za pozornost. 

STYL GLAMOUR

Glamour styl pochází z Francie. Glamour je noblesní a vykazuje známky luxusu, v překladu znamená přitažlivost a okouzlení. Pro glamour je typický třpyt, lesk a minimalistické pojetí. Mezi designéry se říká , že i jeden správný kousek v glamour stylu dovede místnost k luxusnímu dojmu. Nevíme, zda ho dovede k oslnivému luxusu, ale rozhodně Vašemu domovu glamour prvky dodají kouzlo. Nic se však nesmí přehánět a tady upozorňujeme, že pokud by glamour prvky byly použity nevhodně či ve větším množství než je zdrávo, výsledek bude zoufalý a luxus bude tentam. Proto, příznivci glamour stylu, buďte kreativní, ale zároveň obezřetní ve svém výběru, ať nezaměníte glamour v kýčovité bydlení. I tady platí, že v jednoduchosti je krása. Typickými prvky glamour stylu jsou honosné lustry a osvětlení, zdobná zrcadla a křišťálové vázy, výrazný a starožitný nábytek.  Barvy hrají též svou úlohu, především v kombinaci s lesklým prvkem, například zlatým či stříbrným. Glamour styl má mnoho podob, od jemného světlého vzhledu až po tmavý interiér. Přejeme správnou volbu při výběru glamour nábytku či doplňků a jak jsme uváděli, i jeden krásný glamour kousek může Váš interiér nasměrovat do dekadence. 

ZÁKAZNICKÁ PODPORA

+420 771 188 117  /   Po - Pá 10:00 - 15:00

 


0 kusů / 0

PROČ NAKUPOVAT U NÁS

Jsme rodinná firma, ve které klademe důraz na příkladný zákaznický servis a komunikaci se zákazníkem. Prodejem nábytku se zabýváme řadu let a náš obchod má tisíce spokojených zákazníků. Neustále rozšiřujeme produktovou nabídku, v současné době máme již desítky tisíc produktů od ověřených dodavatelů. Pokud Vás zajímají bližší informace, tak vstupte na stránku O NÁS, kde se dozvíte více. Děkujeme, že jste navštívili náš eshop a budeme rádi, pokud se i Vy stanete naším zákazníkem.


 

Bezpečná platba

Prodej na splátky

Doprava vícerozměrného zboží