BLOG na téma JÍDELNÍ STOLY

JAK VYBRAT SPRÁVNĚ MASIVNÍ JÍDELNÍ STŮL
 
 
 
Připravili jsme pro Vás několik užitečných rad ohledně výběru jídelních stolů, které jsou každodenní součástí našeho života a jejichž je velmi důležitý jak z pohledu kvality, designu, ale především z pohledu praktičnosti a pohodlí. U jídelního stolu se musíte dobře cítit, je potřeba mít u stolu dostatek osobního prostoru a dostatek místa na židle. K jídelnímu stolu musíte usedat s potěšením, a proto je velmi důležité se vyvarovat některým opomíjeným bodům při koupi stolu, které je třeba zohlednit. V základních bodech Vám nastíníme nejdůležitější prvky, které je dobré mít na mysli při výběru jídelního stolu a na co bychom neměli zapomínat. Na druhou stranu je nutné říci, že koupě jídelního stolu určitě není žádná věda. Nejdůležitější při koupi stolu je velikost jídelního stolu a velikost židlí, které plánujete ke stolu umístit. 
 
  
 
SÍLA STOLOVÉ DESKY
 
U jídelních stolů z masivu je velmi důležitá síla stolové desky. Samozřejmě, že čím je deska silnější, tím je stůl kvalitnější a pevnější. Stolové desky mají různou sílu, náš obchod Vám nabízí poměrně velký výběr. Síla (tloušťka) desky je u jídelních stolů různá, pohybuje se od 2,5 cm až do 7 cm. Obecně platí, že čím má jídelní stůl stolovou desku silnější, tím je vyšší cena produktu. Neznamená však, že masivní jídelní stoly se sílou desky 3,5 cm jsou méně kvalitní a neměly by vám vydržet mnoho let. To určitě ne. Ale z logiky věci vyplývá, že silnější stolová deska vydrží větší zátěž. Jelikož zde ale probíráme stoly masivní, tak skutečně jídelní stoly s deskami o síle 2,5-3,5 cm budou pevné a odolné. Sílu stolové desky většinou uvádíme v milimetrech, např. 35mm. Sílu stolové desky u jídelního stolu lze vybírat i z důvodu designového, kdy chceme v interiéru zdůraznit mohutnost masivu. Určitě doporučujeme zaměřit se při výběru jídelního stolu na sílu stolové desky.
 
ZÁKLADNA JÍDELNÍHO STOLU
 
Základny čili konstrukce jídelních stolů jsou různé a jejich škála je velmi pestrá. Některé typy uvádíme na obrázku níže. Základny jídelních stolů jsou různé co do tvaru, materiálu, stylu a provedení. Pokusíme se zde popsat alespoň ty základní a nejvíce oblíbené. 
 
 
Kovové základny ve tvaru U
velmi populární typ základny, která je maximálně stabilní a pro tuto vlastnost oblíbená. Považujeme ji za klasiku, která tu byla, je a bude. Ocelové základny mohou být v barvě stříbné, černé nebo bílé. Základna může být například z broušené oceli, práškově lakovaného kovu či v pochromované verzi. Základna ve tvaru U může mít i zkosený tvar, což vypadá velmi pěkně a stylově. 
 
 
 
Masivní základny
základna je tvořena materiálem jako zbytek stolu, tj. se většinou jedná o celomasivní jídelní stůl. Tyto základny mohou být klasické, tj. čtyři rovné nohy, nebo mohou být i hvězdicovité. Masivní stoly jsou obecně pevné a i zde můžeme tento typ doporučit.  Nohy jsou bývají připevněny několika silnými šrouby, čímž je zajištěna stabilita jídelního stolu.
 
 
 
Hvězdicové základny
 
jak již samotný název napovídá, jedná se u masivních jídelních stolů většinou o ocelovou konstrukci (může být i z masivu) a i když je provedení robustní, vždy tato základna působí designově a stylově. Mohlo by se zdát, že tyto základny nebudou tak stabilní jako základny ve tvaru U, ale opak je pravdou. Konstrukce jsou skutečně pevné a zaručují maximální stabilitu jak k menšímu, tak většímu jídelnímu stolu.
 
 
 
 
 
DÉLKA JÍDELNÍHO STOLU
 
V tomto případě doporučujeme pečlivě zvážit, jakou velikost jídelního stolu zvolíte. U délky (šířky) jídelního stolu již předem zvažujte typ jídelní židle a především její šířku pro komfortní umístění k jídelnímu stolu. S ohledem na množství jídelních židlí, který náš trh nabízí, je velmi důležité vědět jaký počet židlí chcete ke stolu umístit a v jaké velikosti. Z praxe víme, že mnoho zákazníků toto podceňuje. Délky jídelních stolů jsou různé, nabízíme stoly od 50 cm až do 240 cm s rozkladem i bez rozkladu.
 
Kompletní nabídku jídelních stolů naleznete zde.
 
Závěrem
 
Věříme, že tyto základní informace Vám budou nápomocny při výběru jídelního stolu, samozřejmě Vám rádi a ochotně zodpovíme další dotazy či pomůžeme s výběrem jídelního stolu, který je nejvyužívanejším nábytkovým prvkem.
Upřesnit cenu
od 4 890 Kč do 55 930 Kč
 
 
Seřadit položky
počet na stránce:

Nacházíte se v kategorii: BLOG na téma JÍDELNÍ STOLY


+420 771 188 117
po - pá 10:00 - 17:00
0 kusů / 0